Biurka industrialne w przestrzeni biurowej

Biurka industrialne w przestrzeni biurowej

Industrial to styl inspirowany historią starych fabryk, przemysłem i minimalizmem funkcjonalnym. Meble w tym stylu wykonywane są z drewna, materiałów pochodzących z recyklingu oraz metalu, który malowany jest na czarno. W produkcji wykorzystuje się różne odcienie drewna, eksponuje jego naturalne piękno i podkreśla czarnymi detalami – w tym obramowaniami i stelażami. Industrial najlepiej prezentuje się w salonie lub gabinecie. Biurka industrialne to propozycja dla osób, które lubią minimalizm oraz funkcjonalność, lecz nie są pozbawione walorów estetycznych.

Cechy stylu industrialnego

Jedną z kluczowych cech industrialu jest połączenie metalu oraz drewna. Podobnie jak loft wykorzystuje elementy zastanej przestrzeni pofabrycznej, takie jak: stare rury, stelaże do lamp, stoły po maszynach, które są barwione na kolor czarny. Połączenie naturalnego drewna malowanego przezroczystą farbą z czernią funkcjonalnego stelaża czyni biurka industrialne oryginalnym dodatkiem do przestrzeni biurowej, który jest jednocześnie funkcjonalny i dominuje w otoczeniu swoim indywidualnym charakterem. Prostota form i funkcjonalny minimalizm sprawiają, że biurka są w wyrazie lekkie i nowoczesne.

Biurka industrialne – do jakich wnętrz?

Industrial to styl, który można stosować także w aranżacjach loft, klasycznych oraz eklektycznych. Swoją uniwersalność zawdzięcza prostocie oraz naturalnemu materiałowi, który od wieków jest wykorzystywany do produkcji mebli – jest nim oczywiście drewno, które posiada wyjątkowe walory estetyczne. Ciepły w odbiorze wizualnym koloryt drewna, rysunki słoi oraz naturalne przebarwienia ujęte w ramę z czarnego metalu stanowią harmonijne połączenie, które z powodzeniem stosuje się w salonie, biurze, pokoju a nawet w sypialni. Industrialne biurka sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, które cenią sobie indywidualny charakter i funkcjonalność.

Z czym łączyć?

Biurka industrialne w przestrzeni biurowej będą stanowiły spójną całość z materiałami takimi jak szkło, rustykalne ściany ceglane pomalowane na biało lub zachowujące charakterystyczny dla cegły koloryt. Drewniana podłoga, półki w stylu industrialnym i oryginalne dodatki to dla nich idealna oprawa. Lekkość konstrukcji i brak miejsca na zbędne szczegóły mają wpływ na komfort pracy. Szuflady i zamykane półki to miejsce na niezbędne przedmioty potrzebne do wykonywania zadań. Nie bez znaczenia jest również wygląd biurka – powinno ono pasować pod względem stylistycznym do pozostałych mebli. Industrial wychodzi z założenia, że czym prościej, tym lepiej – ta cecha przekłada się na zwiększenie koncentracji podczas wykonywania pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *