Z cyklu jak zbudować – buda dla psa: kompletny przewodnik

Jak zbudować – buda dla psa: kompletny przewodnik

Spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a także naszych pupili. Zachęca do ćwiczeń i pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca i cukrzycy.

Budowa budy dla psa to świetny pomysł na to. Stylowa i urocza konstrukcja pozwala im spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. To miłe miejsce na popołudniową drzemkę lub ucieczkę w cień.

Odpowiedni projekt budy dla psa może również zwiększyć wartość Twoich zewnętrznych przestrzeni życiowych. Jak zbudować najlepszy domek dla swojego zwierzaka? Buda dla psa – poradnik! Zachęcamy do dalszego czytania!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zbudować budę dla psa, która zrobi wrażenie na psie i sąsiadach.

Zainspiruj się – Twoja samodzielnie zbudowana buda dla psa

Aby rozpocząć projekt, musisz określić styl i wygląd swojej budy dla psa. W Internecie można znaleźć wiele planów budowy, od nowoczesnych po rustykalne.

Pomaga również czerpanie inspirację z mediów społecznościowych. Możesz korzystać z witryn takich jak Pinterest i Instagram, aby przeglądać zdjęcia bud dla czworonogów. Blogi internetowe i magazyny poświęcone projektowaniu to inne równie dobre źródła informacji na ten temat.

Stwórz tablicę ze zdjęciami swoich ulubionych pomysłów na projekt domu dla psów. Następnie użyj ich, aby określić styl domu i funkcje, które chcesz uwzględnić.

Określ projekt budy dla psa

Niestandardowy domek dla psa DIY to łatwy projekt. Możesz to zrobić samodzielnie lub z partnerem, który ma wiedzę na temat obróbki drewna.

Utwórz szkic projektu, który chcesz wcielić w życie. Powinno to obejmować rozmiar i układ budy dla psa. W ten sposób możesz później wykonać prawidłowe pomiary.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszelkie specjalne funkcje, które chcesz uwzględnić. Mogą to być schody, świetlik lub taras słoneczny. Niektórzy właściciele zwierząt domowych budują nawet specjalną blokadę dla psa.

Jednak ten przedmiot jest zgodny ze standardowym projektem domu dla psa. Możesz także tworzyć niestandardowe dodatki do swojego domu.

Wybierz właściwą wielkość domu dla psa

Ważne jest, aby określić dokładną wielkość budy dla psa. Budowa budy dla psa powinna być oparta na faktycznym rozmiarze Twojego zwierzaka.

Dobrą zasadą jest to, że buda dla psa jest co najmniej o 25% większa niż rozmiar Twojego psa. Zmierz odległość od nosa do ogona. Ten duży dom zapewnia im dużo miejsca do stania, poruszania się i leżenia.

Jeśli zrobisz budę za dużą, Twoje zwierzę może być najpierw zainteresowane. Jednak może to również powodować problemy z zatrzymywaniem ciepła w budzie dla psa. Zbyt mały domek dla psa jest niewygodny dla Twojego zwierzaka.

Standardowe rozmiary dla hodowli wahają się od 24 do 36 cali szerokości i 24 do 42 cali wysokości. Jednak w przypadku bardzo dużej rasy prawdopodobnie będzie musiał być wyższy. Większe rasy, takie jak charty, potrzebują większej wysokości, podczas gdy buldogi potrzebują większej szerokości.

Inną sztuczką jest wykorzystanie wymiarów psa do określenia wielkości domu. Głębokość powinna być długością psa plus dodatkową stopę wolnej przestrzeni.

Szerokość powinna być długością psa plus 18 cali dodatkowej przestrzeni. Rozmiar powinien być wielkości psa plus około 6 dodatkowych cali. Daje to psu dużo miejsca dzięki swoim unikalnym wymiarom.

Musisz również upewnić się, że wejście dla psa są wystarczająco duże, aby Twój zwierzak mógł wejść i wyjść. Inną kwestią jest to, czy pies będzie korzystał z rampy, aby wejść do domu.

Zbierz potrzebna materiały – nowy dom dla Twojego pupila

Przed rozpoczęciem utwórz listę kontrolną, aby upewnić się, że masz odpowiednie materiały eksploatacyjne do pracy. Wycieczka do lokalnego sklepu z narzędziami powinna zawierać wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować własne domy dla psów.

Najlepiej jest użyć drewna do zbudowania domu dla psa. Prawdziwe drewno pomaga ocieplić budę dla psa.

Najprawdopodobniej będziesz potrzebować taśmy mierniczej do cięcia drewna. Połączenie desek 2 × 4 i sklejki to najłatwiejszy sposób na zbudowanie budy dla psa.

Inne elementy to piła tarczowa, wiertarka i śruby. Możesz również dodać gont i wykładzinę do swojego domu.

Inne ważne materiały eksploatacyjne to nietoksyczne farby lub plamy i pędzle. Wybór wodoodpornej farby może pomóc Twojemu domowi wytrzymać warunki pogodowe.

Świetną wskazówką jest wstępne przycięcie drewna do wymiarów budy. Będziesz także chciał wstępnie wywiercić otwory w drewnie. Ten krok pomoże zapobiec pękaniu drewna podczas budowy.

Zbuduj ramę i ściany

Teraz jesteście gotowi do zbudowania budy dla psów od początku do końca.

Zacznij od drewnianych desek, aby zbudować podłogę domu. Użyj kwadratowego lub prostokątnego kształtu, aby rozszerzyć dolną ramkę. Długość każdej deski zależy od tego, jak duży jest budowany domek dla psa.

Następnie przymocuj drewniane deski do podstawy. Zrób to w poziomym rzędzie, aby stworzyć platformę domu na podłogę. Alternatywnie możesz użyć kawałka wstępnie przyciętej sklejki na platformę.

Stąd można oprawić wszystkie boki domu, w tym ścianę przednią i tylną. Użyj 2 × 4 do ościeżnic narożnych, ponieważ zapewni to mocowanie ścian do podłogi i dachu.

Następnie użyj odmierzonej i pociętej sklejki, aby wykonać okładzinę ścienną. Panel przedni i tylny powinny być skierowane do góry. Służy do późniejszego montażu dachu.

W przedniej ścianie należy wyciąć otwór na drzwi dla psa. Średniej wielkości pies prawdopodobnie będzie potrzebował otworu o wysokości około 13 cali i szerokości 10 cali. Ponownie, ten rozmiar powinien być oparty na unikalnej wysokości i szerokości twojego psa.

Zbuduj dach

Spadzisty dach pomaga przed deszczem i śniegiem uciekać z budy. Ten projekt zapewnia również większą wysokość w domu dla dodatkowej wygody.

Płaski dach z czasem może przeciekać. Dlatego konstrukcje dachów spadzistych najlepiej nadają się do budowy trwałego budy dla psa.

Użyj dwóch kawałków sklejki, aby utworzyć dwie strony dachu. Panele te są przybijane do już istniejących belek nośnych i oblicówki.

Jeśli instalujesz świetlik, musisz wyciąć dla niego prostokątny kształt. Wówczas można zastosować wysokiej jakości pleksi do umieszczenia wewnątrz ramy okiennej.

Podczas montażu paneli dachowych upewnij się, że zwisają z boków domu. Dzięki temu woda deszczowa nie przedostaje się do domu. Aby to zrobić, musisz wziąć pod uwagę kilka dodatkowych cali z każdej strony dachu.

Po zamontowaniu paneli dachowych można dodać gont lub papę. Ta niestandardowa funkcja sprawia, że wygląda bardziej realistycznie i chroni Twój dom.

Dodaj wykończenia

Zanim pies się wprowadzi, możesz zrobić kilka rzeczy, aby dom był bardziej przytulny. Jednym z pomysłów jest pomalowanie zewnętrznej części budy dla psa.

Możesz wybrać zabawną i żywą próbkę koloru. Inni właściciele domów wybierają dopasowanie koloru do istniejącej palety kolorów.

Psy śpią około 12 do 14 godzin dziennie. Dlatego chcesz mieć pewność, że w budce dla psów jest wygodne miejsce do spania.

Możesz również położyć wykładzinę lub umieścić w domu mały dywanik lub łóżko. Zapewnia to Twojemu psu dodatkowy komfort w porze lunchu.

Inne szczegóły projektowe obejmują dodanie tarasu lub ganku do stóp domu. Możesz również dodać małe okno z drewnianymi okiennicami, aby uzyskać uroczy wygląd.

Innym dobrym pomysłem jest dodanie niestandardowego drewnianego znaku, który będzie wyświetlał imię Twojego psa. Możesz także wykazać się kreatywnością dzięki małej skrzynce na listy lub białym płotkiem. Kształtowanie krajobrazu i małe krzewy również dodadzą wartości domowi dla psa.

Możesz nawet zbudować rampę, aby ułatwić dostęp do budy. Jest to świetne rozwiązanie dla starszych psów, które mogą mieć problemy z dostaniem się do drzwi dla psa, jeśli są one poza podłogą.

Istnieje wiele ulepszeń i renowacji, które możesz później dodać do swojej hodowli. Darmowe plany online z samouczkami wideo mogą również pokazać, jak zbudować domek dla psa. Inne ważne informacje na temat budy dla psów do badań to wskazówki dotyczące wentylacji, ogrzewania i hydroizolacji.

Jak zbudować budę dla psa, którą pokocha Twój szczeniak

Ten przewodnik nauczy Cię, jak zbudować domek dla psa, który jest idealny dla Twojego zwierzaka. Projektując swój dom, chcesz wziąć pod uwagę wygodę, bezpieczeństwo i styl. Twoja buda powinna być również zbudowana w idealnym rozmiarze na podstawie pomiarów Twojego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *