Co to jest VR?

 VR z angielskiego Virtual Reality w skrócie jest, to zobaczenie wirtualnego świata poprzez założenie gogli VR, przedmioty  w  VR sprawiają wrażenie realistycznych oraz fizycznych elementów. Rzecz jasne najważniejszymi elementami, aby znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości, należy założyć okulary VR, żeby widzieć wirtualny świat. Dodatkiem to takiego zestawu mogą być słuchawki, które będą odbierać wirtualny dźwięk, pomoże to tobie jeszcze dogłębnie rozpocząć swoją przygodę z wirtualnym światem. Kiedy założymy, te dwa przedmioty nasz organizm nie będzie się przejmował bodźcami ze świata realnego, lecz skupi się w całości na widocznym oraz słyszalnym światem wirtualnym.  W takim momencie doznamy tzw. immersji, czyli  całkowite nasze  zmysły całkowicie skupią się w wirtualnej rzeczywistości. Według oficjalnych danych z 2017 powstało w tamtym momencie około 15-20 miliona sztuk okularów VR, natomiast według liczb z 2019 liczba okularów VR się podwoiła.

Skąd wzięło się VR?

Pierwsze projekty nad urządzeniami, które posiadały zastosowane podobne do dzisiejszych okulary, zapoczątkowały ich rozwój, nazywały się stereoskopy. Służyły do oglądania dwóch przedstawionych obrazów jednocześnie – każdego innym okiem, posiadały kształt okularów i pozwalał na widzenie tych właśnie zdjęć w trójwymiarze. Stereoskopy okazały się fenomenem w XIX w Europie, tworzone je na terenie całej Europy na skalę masową. Powstawały specjalne wystawy fotograficzne, jedynie stereoskopy umożliwiały jej zobaczenie. Kolejne odkrycia, które umożliwiły wynalezienie okularów VR były   stworzenie komputerów i telefonów komórkowych.  Podczas badań nad technologią VR wykorzystano, technikę widzenie obrazów w trójwymiarze co umożliwia,  znane nam już wrażenie  przestrzenności, dołożone zostały do tego soczewki, które powodują oglądanie obrazu nie w kształcie prostokąta jak to, miało miejsce w stereoskopie, lecz widzenie dookoła siebie, dodatkami do poruszania się w przestrzeni stały się o w  żyroskopy oraz kamerki wykrywające ruchy głowy. Podobnie jak w XIX w podczas gdy stereoskopy cieszyły się dużą popularnością w dzisiejszych czasach tak samo jest z goglami VR. Zabawa podczas używania technologi VR nie musi być droga,  wystarczy nam smartfon i okulary z kartonu ze specjalnymi soczewkami to wydatek rzędu 50 PLN.

Co można zrobić z technologią VR?

Właśnie dzięki VR możemy się przenieść do świata gier takich jak  Minecraft, albo udać w wirtualną wycieczkę po całym świecie USA, Japonia, Brazylia a może egzotyczne kraje Afryki? Potencjał właśnie tej technologi jest, nieograniczony możesz potraktować to jako  nauki naukowe albo badania, ujrzeć wszechświata,  wnętrze Ziemi  czy zjawiska zachodzące w jej przestrzeni,  Istnieje też drugie zastosowanie, które jest bardziej oczywiste i popularne  niż przykłady wymienione powyżej, po prostu rozrywka.  Takimi elementami rozrywki mogą być symulatory kolejek górskich, lot samolotem, skok na bungee, aby poczuć adrenalinę. Rozrywka spowodowana grami komputerowymi. Tworzenie symulacji światów rzeczywistych w  celu zabawy, relaksu i odpoczynku (symulatory gier, awatary).

Gry na technologie VR.

Istnieje dużo interesujących tytułów pod kątem gier komputerowych. Niektóre potrafią rozbudować naszą wyobraźnię, lub twórcze myślenie. Mam nadzieje, że przedstawiłem wam technologie VR i jej zastosowanie w jak najlepszy sposób. Jeżeli szukacie interesujących tytułów na właśnie tę  platformę  takich jak Elven Assassin, Nature Treks VR, Color Space czy Rush VR. Właśnie takie wspaniałe oraz inne  gry możecie kupić  u nas w sklepie, na dodatek w okazyjnych cenach  https://lowcygier.pl/platforma/okulary-vr/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *