Czym jest złe oko i przed czym chroni

Czym jest złe oko i przed czym chroni?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jest to twierdzenie tak samo prawdziwe, jak i przerażające. Życzliwe spojrzenie może sprawić wiele dobra, jednak potęga nienawistnego wzroku jest równie mocna. Klątwa złego oka może dosięgnąć nas w każdej chwili, rzucona może zostać ona przez naprawdę szeroką gamę osób. Przypadkowa wymiana zdań z obcym człowiekiem na ulicy może zakończyć się rzuceniem klątwy. Jednak najbardziej narażone na nią są dzieci, złe spojrzenie ma na nie największy wpływ. 

Dlatego właśnie powinniśmy chronić się przed wpływem uroku nas i naszych najbliższych. A czym najlepiej pokonać klątwę złego oka? Innym złym okiem! 

Złe oko jako talizman

Pochodzi ze starożytnej Grecji, ma formę owalnego amuletu z okiem wymalowanym na środku. Składa się z czterech warstw kolorystycznych, od zewnątrz są to:

 • Grube obramowanie w kolorze ciemnego
  fioletu
 • Cienki biały okrąg
 • Niebieska tęczówka
 • Czarna źrenica

Talizman ten można nosić ze sobą jako część garderoby, bądź zawiesić w różnych miejscach. Warto zawiesić symbol oka w naszym miejscu pracy, czy domu, bo chronić się przed negatywnym wpływem innych osób. W ostatnich latach złe oko zyskało sobie wielką popularność w projektach znanych domów mody, coraz częściej pojawia się na wybiegu. Użyto go w projektach koszulek, torebek, czy nawet jako motyw w manicurze.  Popularność tego symbolu sprawia, że staje się on coraz silniejszy, a jego właściwości ochronne zwiększają się z każdym dniem. 

Gdzie zdobędę złe oko?

Jest to popularna pamiątka, którą nabyć można w wielu miejscach świata przy okazji wyprawy turystycznej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić własny amulet. Uformować go można chociażby z plasteliny, czy modeliny, bądź wyciąć z papieru i pomalować farbami. Należy jednak pamiętać, że własnoręcznie wytworzone złe oko należy aktywować, by zyskało swoje właściwości ochronne. Jak przebiega ten proces?

 • Zapal fioletową świecę.
 • Przed świecą ustaw przygotowany wcześniej
  amulet.
 • Na pięciu kartkach narysuj symbol złego oka
  i rozłóż je w okół świecy i talizmanu.
 • Zamknij oczy, bardzo wyraźnie pomyśl o
  amulecie który roztacza w okół ciebie ochronną aurę. Wyobraź sobie przed jakimi
  sytuacjami i osobami ma cię chronić.
 • Zgaś świece, kartki rozłóż w różnych
  miejscach swojego domu.
 • Naładowane energią talizmany są gotowe do użycia,
  rozwieś je w domu, bądź noś ze sobą. 

Podsumowanie

Złe oko to symbol o wszechstronnym zastosowaniu, który możemy wykorzystać w naprawdę wielu sytuacjach warunkach. Jego łatwa dostępność i prostota w samodzielnym wykonaniu sprawiają, że będzie on naszym potężnym sojusznikiem w walce ze złymi klątwami i urokami. Zdecydowanie jest to amulet w który każdy z nas powinien się zaopatrzyć, chociażby w imię dewizy „przezorny zawsze ubezpieczony”.