Drukarki etykiet samoprzylepnych oraz producenci etykiet – podstawowe informacje

Drukując duże ilości etykiet, warto zdecydować się na drukarkę etykiet samoprzylepnych. Pozwoli to znacznie usprawnić pracę. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy kierować się głównie branżą, w jakiej sprzęt będzie wykorzystywany oraz wielkością drukarki i rozdzielczością. Poniżej kilka pomocnych wskazówek.

Drukarka etykiet samoprzylepnych- rodzaje

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje drukarek do etykiet. To drukarki termiczne oraz drukarki transferowe. Każda z nich daje nieco inne możliwości, ponieważ działa na nieco innych zasadach.

Drukarki termiczne

Termiczna drukarka etykiet samoprzylepnych posiada tę zaletę, iż nie potrzebuje do pracy tuszu ani tonera. Z tego względu zasłużyła sobie na miano najbardziej ekonomicznej drukarki etykiet. Wydruk uzyskany przy jej użyciu jest wyraźny, jednak zwykle mniej trwały niż w przypadku drukarki transferowej. Drukarka etykiet samoprzylepnych tego rodzaju świetnie sprawdza się do drukowania etykiet w przemyśle spożywczym, gdzie czas między wydrukiem a zużyciem produktu jest krótki. Drukarka etykiet samoprzylepnych termiczna nadaje się również do drukowania paragonów. Jest chętnie wykorzystywana w branży kurierskiej.

Drukarki transferowe

Technologia pracy drukarki transferowej pozwala nanosić druk na rozmaite podłoża. Często ta drukarka etykiet samoprzylepnych wykorzystywana jest do drukowania na folii, tekstyliach, syntetycznych przywieszkach bezklejowych oraz podłożu papierowym. Warto wiedzieć, iż można z jej pomocą drukować etykiety kolorowe. Ze względu na tę możliwość, a także wysoką jakość i trwałość wydruku, stosowana jest w przemyśle elektronicznym, mi.in. do znakowania telewizorów, komputerów i rozmaitych artykułów gospodarstwa domowego. Drukarka etykiet samoprzylepnych transferowa z powodzeniem używana jest także w przemyśle motoryzacyjnym, centrach krwiodawstwa i laboratoriach. Etykiety wykazują odporność na działanie odczynników chemicznych.

Producent etykiet samoprzylepnych- oferta

Producent etykiet samoprzylepnych kieruje swoją ofertę głównie do przedstawicieli branży przemysłowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by z etykiet wysokiej jakości korzystać także w innych sektorach. Poniżej kilka przykładowych rodzajów etykiet.

Etykiety produktów

Etykiety produktowe najczęściej zawierają informacje, takie jak producent danego przedmiotu, nazwę produktu oraz logo producenta. Warto umieścić na nich także datę wyprodukowania towaru oraz kod kreskowy. Istnieje możliwość wydrukowania zarówno wersji kolorowej, jak i czarno-białej.

Etykiety energetyczne

Ten rodzaj etykiet znaleźć można na sprzętach gospodarstwa domowego. Opisuje klasę energetyczną urządzenia i najważniejsze parametry. Dzięki nim konsument może dokonać świadomego wyboru, porównując do siebie poszczególne sprzęty. Producent etykiet samoprzylepnych musi zadbać, by były one zgodne z normami wyznaczonymi przez Unię Europejską.

Etykiety do oznaczania pojemników i palet

Jak sama nazwa wskazuje, etykiety te służą do oznaczania palet oraz pojemników. Ze względu na to, iż palety często znajdują się na zewnątrz, producent etykiet samoprzylepnych oferuje etykiety odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. opady atmosferyczne.