Jak naprawić zniszczone włosy?

Jak naprawić zniszczone włosy?

Uszkodzenia włosów to z pewnością coś więcej niż rozdwojone końcówki. Na wyjątkowo zniszczonych włosach pojawiają się pęknięcia w zewnętrznej warstwie (naskórku). Gdy naskórek podnosi się (otwiera), włosy mogą się pogarszać i nadal pękać. Może również wyglądać na pomarszczoną i może być trudna do kontrolowania.

Czy naprawdę można przejść od suchych i łamliwych włosów do gładkich i lśniących pasm? Zdecydowanie tak, ale musisz wiedzieć, jakie masz opcje. W tym artykule dowiesz się, jakie są jedne z najskuteczniejszych rozwiązań, które pomogą Ci odzyskać piękne i lśniące włosy. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić zniszczone włosy oraz jak możesz to zrobić w domu bez wydawania dużych pieniędzy w salonie.

Domowe sposoby na łamliwe, suche i zniszczone włosy – napraw uszkodzenia za pomocą awokado


Oto jak naprawić zniszczone włosy zwykłym owocem, który najprawdopodobniej masz w kuchni. Zmiażdż upieczone awokado, a następnie zastosuj ten domowy środek na mokre włosy. Awokado jest bogate w witaminy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i minerały, które pomogą przywrócić blask suchym włosom – mówi Stephen Sanna, kolorysta w Pierre Michel w Nowym Jorku. Pozostaw na co najmniej 20 minut, a następnie kilkakrotnie spłucz. Powtarzaj raz w tygodniu dla włosów zniszczonych i raz w miesiącu dla włosów zdrowych.

Masaż masłem


Wypróbuj ten domowy środek, jeśli zastanawiasz się, jak naprawić zniszczone włosy: posmaruj suche i łamliwe włosy odrobiną masła, aby uzyskać lśniący połysk. Wmasuj w suche włosy, a następnie przykryj czepkiem na około pół godziny. Umyj szampon jak zwykle i spłucz całe masło.

Zabieg z oliwą z oliwek

Możesz stworzyć domowy zabieg z gorącą oliwą z oliwek. Podgrzej pół szklanki oliwy z oliwek (nie gotuj jej), a następnie wetrzyj we włosy. Przykryj pasemka czepkiem, a następnie zawiń wszystko w ręcznik. Niech ten domowy środek zadziała na włosy przez 45 minut, a następnie umyj szamponem i dokładnie spłucz.

Spłucz włosy herbatą

Możesz myśleć o herbacie jako o lekarstwie na gardło, ale oto jak możesz jej użyć do naprawy zniszczonych włosów i nadania im dodatkowego naturalnego blasku: użyj litra zimnej herbaty do ostatniego płukania po umyciu szamponem. Zwykle. Herbata może poprawić kolor włosów, więc upewnij się, że używasz herbaty, która działa na kolor włosów. Blondynki powinny używać herbaty rumiankowej; czarna herbata może przyciemnić ich włosy. Brunetki powinny używać czarnej herbaty, aby wzmocnić połysk i wzbogacić kolor.

Zrób maskę jajeczną

Wzmocnij cienkie włosy maską jajeczną. Kilku specjalistów sugeruje ubijanie pół szklanki jogurtu, trzech łyżek miodu i żółtka i nakładanie go na włosy i skórę głowy. Zakryj głowę czepkiem i pozostaw go na 15-30 minut przed myciem szamponem.

Traktuj włosy naturalnymi olejkami

Dostępne w sklepach ze zdrową żywnością oleje z oliwek, awokado i ze słodkich migdałów są naprawdę świetne do pielęgnacji zniszczonych włosów. Jeśli masz grube i ciężkie włosy, olej kokosowy działa dobrze. Tak więc istnieje kilka sposobów odnośnie tego jak naprawić zniszczone włosy.