Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe podkarpackie – profesjonalne usługi lakiernicze

Malowanie proszkowe podkarpackie to obecnie najlepszy ze sposobów zabezpieczenia powierzchni przed działaniem czynników zewnętrznych. Jest to metoda, która cieszy się ogromną popularnością w wielu gałęziach przemysłu. Procesowi proszkowania można poddać elementy wykonane ze stali, aluminium i innych materiałów. Jest to bardzo uniwersalna technika malowania, ponieważ pomalujemy nią zarówno zderzaki i felgi, jak i bramy czy elementy konstrukcyjne. Na terenie województwa podkarpackiego takie usługi oferuje firma Zam-Pol, której doświadczenie i wysoko wyspecjalizowana załoga dają gwarancję 100 % zadowolenia z wykonanej usługi.

Malowanie proszkowe podkarpackie – dobór farb i piaskowanie

W całym procesie związanym z zabezpieczaniem powierzchni bardzo istotną rolę odgrywa piaskowanie elementu i odpowiedni dobór farb proszkowych. Firma oferuje profesjonalne usługi malowania proszkowego – stosowana w zakładzie technika malowanie proszkowe podkarpackie zapewnia uzyskanie jednolitej powłoki o dowolnym kolorze dostępnym w szerokiej palecie RAL. W całym procesie wykorzystywana jest farba proszkowa, która przez natrysk elektrostatyczny nanoszona jest na malowaną powierzchnię w postaci proszku, a następnie poddawana zostaje wysokiej temperaturze w celu polaryzacji. Wizytówką firmy jest wysoka trwałość aplikowanej powłoki oraz jej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, korozję czy wysoką temperaturę. Dzięki nowoczesnej technologii natrysku cząsteczki farby osiadają idealnie na lakierowanej powierzchni, która po obróbce termicznej tworzy idealnie gładką powłokę o głębokim kolorze.

Piaskowanie to najważniejszy etap podczas przygotowania elementu do renowacji. To kompleksowe oczyszczanie powierzchni ze starych powłok lakierniczych przy użyciu sprężonego powietrza ze specjalnie dobranym ścierniwem. Takie zabiegi idealnie sprawdzają się podczas renowacji felg, ponieważ gwarantują dojście do każdego zakamarka takiej felgi i usunięcie zabrudzeń oraz rdzy. Proszkowanie można stosować nie tylko na elementach metalowych – sprawdzi się świetnie również w przypadku oczyszczania drewna czy marmuru. 

Malowanie proszkowe – ekologia na pierwszym miejscu

Bardzo istotną kwestią dla firmy Zam-Pol jest ekologia. Malowanie proszkowe podkarpackie to najbardziej efektywna i ekologiczna forma zabezpieczania powierzchni powłokami kolorowymi. Lakierowanie proszkowe pozwala na 100 % wykorzystanie farby, a w procesie lakierowania nie używa się żadnych rozpuszczalników. Sam proces utrwalania powłoki odbywa się w obiegu zamkniętym i charakteryzuje się bezemisyjnością.