Montaż klimatyzacji – na co zwrócić uwagę?

Montaż klimatyzacji – na co zwrócić uwagę?

Klimatyzacja domu czy biura to przy coraz gorętszych latach praktycznie konieczność. Jeśli chcesz wprowadzić to udogodnienie u siebie przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas montażu klimatyzacji!

Wybór klimatyzatora

Jeszcze przed montażem klimatyzacji należy zastanowić się, jaki klimatyzator wykorzystamy w instalacji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? O opinię zapytaliśmy ekspertów z firmy Airclean, oferujących montaż klimatyzacji biura na Śląsku:

„Kupując klimatyzator, nie należy sugerować się wyłącznie ceną. Najtańsze jednostki mają niższą wydajność i mogą być bardziej awaryjne. Zawsze należy indywidualnie dobrać urządzenie do danego mieszkania czy biura – dlatego przy wyborze klimatyzatora najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów.”

Montaż jednostki wewnętrznej

Montując jednostkę wewnętrzną należy kierować się zaleceniami producenta co do właściwej odległości urządzenia od ścian – a także dostosować jej położenie do specyfiki danego pomieszczenia oraz preferencji użytkowników. Konieczne jest również właściwe odmierzenie odległości pomiędzy uchwytami mocującymi jednostkę wewnętrzną oraz wypoziomowanie uchwytu.

Jak zaznaczają eksperci z Airclean, firmy zajmującej się montażem klimatyzacji na Śląsku, podczas wyjmowania jednostki wewnętrznej z opakowania oraz jej mocowania należy zachować szczególną ostrożność – nie można dopuścić do przerwania szczelności układu. 

Montaż jednostki zewnętrznej

Przy montażu jednostki zewnętrznej kluczowe jest właściwe określenie jej lokalizacji. Urządzenie musi być umiejscowione tak, by instalacja była możliwie jak najkrótsza. Agregat ponadto musi być umiejscowiony w miejscu zacienionym oraz możliwie jak najmniej uciążliwym dla sąsiadów. Podczas instalacji należy wziąć pod uwagę również kwestię skroplin – należy odpowiednio umiejscowić ich odpływ.

Po zamontowaniu jednostki zewnętrznej należy podłączyć rurki freonowe, owinięte otuliną termiczną, a następnie odpowietrzyć układ, usunąć z niego wilgoć i sprawdzić jego szczelność.

Czy klimatyzację można zamontować samemu?

Do montażu klimatyzacji niezbędne są uprawnienia, a także odpowiednie narzędzia, wiedza i doświadczenie. Dlatego jeśli planujesz instalację klimatyzacji domu na Śląsku – skorzystaj z usług fachowców. Poprawny montaż klimatyzacji gwarantuje bezpieczeństwo jej użytkowania oraz trwałość instalacji.

One thought on “Montaż klimatyzacji – na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *