Na motywację… kino – filmy o sukcesie

Pozytywne historie są potrzebne w naszych niełatwych czasach. Dobry obraz, inspirująca fabuła, motywujący przekaz – to jest to. Filmy o sukcesie w to bynajmniej nie puste zapychacze czasu, a mądre i głębokie opowieści o ludzkiej determinacji w dążeniu do wyznaczonych celów mimo przeciwności, o odwadze do zamieniania niemożliwego w wykonalne. Wartościowe propozycje na „filmową sesję motywacyjną” poniżej.

Filmy o sukcesie – pozwól się zainspirować

The Social Network (2010)

Film o gigantach świata komputerów i internetu. Pozycja opowiada o kulisach powstania portalu Facebook. Ekranizacja powstała na kanwie powieści „Miliarderzy z przypadku” Mezricha. Główny bohater, Mark Zuckerberg traci dziewczynę, po czym zakłada stronę dotyczącą studentek Harvardu. Użytkownicy strony mogą oceniać urodę dziewczyn na podstawie zdjęć… wykradzionych przez twórcę z baz danych uczelni. Studencka zabawa przeradza się powoli w platformę społecznościową z dużym potencjałem. Młody informatyk ma kłopoty ze strony szkoły, nie zraża się tym jednak i robi swoje. Niezłomnie wierząc w swój sukces i niezłomnie realizując projekty staje się światowym potentatem. W obsadzie m.in. Justin Timberlake.

Moneyball (2011)

Głównym bohaterem filmu jest Billy Beane (w tę rolę wcielił się Brad Pitt). Billy przeżywa serię porażek. Rezygnuje z uczelni dla kariery gracza, po czym nie odnosząc sukcesów, zostaje selekcjonerem i menedżerem. Szefując Oakland Athletics wprawia najbliższe otoczenie w szok swoimi nietuzinkowymi metodami selekcji graczy baseballowych. Billy Beane ufa sobie i swoim pomysłom, z pomocą ekonomisty Petera wykorzystuje nowoczesne analizy komputerowe, które pomagają mu dobierać graczy. Jego kontrowersyjne metody w efekcie przynoszą spektakularne osiągnięcia, o czym świadczy fakt, że Oakland Athletics wygrywają 20 spotkań z kolei. Takie filmy o sukcesie lubimy!

Jobs (2013)

Propozycja dla wszystkich zainteresowanych perypetiami i osiągnięciami legendarnego informatyka, biznesmena i twórcy Apple. W tytułową postać wciela się Ashton Kutscher. Paradokument przedstawia blaski i cienie życia Steve’a Jobsa, którego życie nie zawsze rozpieszczało, a mimo to był on zdolny do osiągnięcia wyżyn w swojej dziedzinie.

Wilk z Wall Street (2013)

Dla fanów Leonarda DiCaprio i gry na giełdzie. Główny bohater Jordan Belfort i jego świat – świat maklerów giełdowych – po prostu wciąga. Widz jest świadkiem rozwoju Belforta „od zera do milionera”. Trzygodzinny seans pokazuje, że ambicja, upór i wytrwałość w dążeniu do celu popłaca. Błyskotliwy i obowiązkowy seans dla każdego fana dobrego kina.

Warren Buffett, czyli jak zbić fortunę (2017)

Warren Buffett od wielu lat pojawia się na liście najbogatszych ludzi. Film, w którym Warren Buffet gra samego siebie, zaznajamia z jego postacią i osiągnięciami. Bohater jest inwestorem giełdowym, przedsiębiorcą i filantropem. Dokument przedstawia przebieg jego długiego życia (Warren urodził się w 1930 r.), jego karierę na giełdzie i współpracę z czołowymi markami rynku. Przybliża filozofię i postawę życiową inwestora, który mimo zbcia fortuny pozostaje skromnym minimalistą. Filmy o sukcesie powinny być właśnie takie – autentyczne i z przekazem. Nieprawdaż?