Oddłużanie chwilówek jako sposób na wyjście z „pętli kredytowej”

Powszechny dostęp do usług finansowych niesie ze sobą ogromne ryzyko. Minimum formalności ułatwia składanie nieroztropnych, nieprzemyślanych wniosków. Osoby ze złą historią kredytową nie otrzymają środków w banku, ale bez problemu obsłuży je chwilówka. Radość z otrzymanej gotówki może być krótka, a ryzyko popadnięcia w pętlę rośnie wraz z każdym zobowiązaniem. Szybkie „ugaszenie pożaru” zmniejszy rozmiar zniszczeń w budżecie.

Pokrętna logika dłużnika

Największym problemem jest stwierdzenie, że go nie ma. Rolowanie pożyczek krótkoterminowych sprawia, że firmy nie domagają się roszczeń, a zdrowie psychiczne pozostaje w dobrej kondycji. Zobowiązanie nadal rośnie, a wraz z nim kapitał do spłaty. Z czasem do grona niewinnych, dołączają duże pożyczki ratalne, podjęte na opłakanych warunkach. Oddłużanie chwilówek jest kwestią czasu, dla której alternatywę w pewnym momencie stanowi wyłącznie komornik lub ogłoszenie upadłości.

Sama upadłość konsumencka to mityczne sformułowanie, którego do końca się nie rozumie. Dłużnik nie myśli trzeźwo i za wszelką cenę chcę wyjść z opresji. Ogłoszenie upadłości jest ostatecznością, nie tak łatwą do zrealizowania. Poza tym to nic przyjemnego. Ukrywanie majątku, przepisywanie go na bliskich, niepokój oraz utrata dorobku życia w imię wolności od zobowiązań? Na pewno są lepsze i bardziej skuteczne sposoby na pozbycie się długu.

Jak działa oddłużanie chwilówek?

Zrozumienie problemu to jedno, ale proces redukcji zobowiązań wymaga podjęcia zdecydowanych kroków. Najlepszą pomoc zapewni nam prawnik, którego wiedza ułatwi oddłużanie chwilówek. Szkoły są dwie, ale rozpoczynają się od tego samego – określenia skali „pętli”. Następnie szuka się oszczędności, redukuje wydatki, podejmuje dodatkową pracę oraz sukcesywnie spłaca zobowiązania.

Jeżeli to takie proste, po co nam pomoc prawnika? Przydaje się ona zwłaszcza wtedy, gdy firma pożyczkowa rozpoczyna politykę terroru. Zastraszanie, wysyłanie listów oraz ponagleń do zapłaty to dopiero wierzchołek góry lodowej. Długie zwlekanie ze spłatą może wiązać się z założeniem sprawy w sądzie. Poza tym działanie niektórych firm odbiega od prawa polskiego (tzw. ustawa antylichwiarska). Ocenić może to jednak dopiero doświadczony prawnik.

Trud warty poświęceń

Przemyślana redukcja przyniesie pierwsze efekty w mgnieniu oka. Prawnik wskaże zobowiązania najważniejsze do spłaty, a także możliwe luki dla lichwiarskich umów, które można podważyć. Oddłużanie chwilówek może zapewnić spokój ducha już w ciągu dwóch lat. Wszystko zależy od ilości zobowiązań, wysokości kredytów do spłaty oraz możliwości redukcyjnych. więcej na https://www.anty-dlug.pl