Zastanawiasz się, ile palców ma kret? Znamy odpowiedź

Zastanawiasz się, ile palców ma kret? Znamy odpowiedź

Ile palców ma kret? Mogłoby się wydawać, że to dziwne pytanie, ale użytkownicy szukają na nie odpowiedzi. Skoro trafiłeś na naszą stronę, to znaczy, że jesteś jednym z nich. Skąd wzięła się popularność tego zapytania w Google i jaka jest poprawna odpowiedź? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Ile palców ma kret — odpowiedź warta 125 tys.

Gdybyś znał odpowiedź na to pytanie, stałbyś się bogatszy aż o 125 tys zł. Dlaczego? Takie pytanie pojawiło się w specjalnym wydaniu kultowego programu “Milionerzy”. W fotelu, naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiedli znani i lubiani aktorzy — Marieta Żukowska oraz Rafał Rutkowski. Suma którą ostatecznie wygrali została przeznaczona na, wybrany przez artystów, cel charytatywny. Czy wygrali milion złotych? Nie, ponieważ na drodze do głównej wygranej pojawiło się pytanie za 125 tys. złotych i brzmiało ono następująco: Ile palców ma kret europejski w lewej przedniej łapie? Przyznasz, że nie jest to raczej powszechna wiedza, nic więc dziwnego, że uczestnicy byli zaskoczeni i mieli problem z odpowiedzią na to pytanie.

A jakie były możliwe warianty odpowiedzi? A) jeden, B) trzy, C) pięć, D) siedem. Wielu z nas nie miało nawet świadomości, że kret ma w ogóle palce. A przecież w takiej sytuacji, każda odpowiedź wydaje się prawdopodobna. Jak już wspominaliśmy, pytanie: Ile palców ma kret było warte 125 tys. złotych. Oznacza to, że uczestnicy mieli już wówczas na swoim koncie 75 tys. Ryzykowałbyś, biorąc pod uwagę, że grasz o pieniądze dla potrzebujących? Aktorzy zaryzykowali. Jak to się skończyło? 

Ile palców ma kret — poznaj poprawną odpowiedź

Mimo wątpliwości, uczestnicy zdecydowali się grać dalej. Po namyśle zaznaczyli odpowiedź D, czyli siedem. Niestety, okazało się, że ta odpowiedź jest błędna. Artyści stracili kilkanaście tysięcy złotych. Pozostała im suma gwarantowana, czyli 40 tys. złotych. A jaka jest poprawna odpowiedź na pytanie:Ile palców ma kret europejski w lewej przedniej łapie? Okazuje się, że poprawna odpowiedź to C. Kret ma 5 palców.

Jak widzisz, człowiek ma coś wspólnego z kretem. Łączy nas liczba palców, choć oczywiście wyglądają one inaczej. Jesteś zaskoczony? Jakiej odpowiedzi Ty byś udzielił? Wiadomo, że inaczej gra się siedząc na kanapie, a inaczej w studiu, grając o prawdziwe pieniądze. Ciekawe, ile jeszcze niebanalnych pytań, zaskoczy uczestników i widzów w Milionerach.